PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 043
oceny
7,8 10 1 172043
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Oco w tym w ogóle chodzi ?

użytkownik usunięty

Co to jest ?

ocenił(a) film na 9

Dobre pytanie ;d

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Animacja/film krótkometrażowy zrobiony przez polaka. Na prawdę wpisanie frazy "katedra film krótkometrażowy" w google nie boli...
Ale co tam lepiej zapytać w komentarzach jak ostatni tępak...

ocenił(a) film na 9
Film10

Ty, ale nie obrażaj, dobre? Ja się w kwestii żartu zapytałem!

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Dobra dobra nie pogrążaj się...

użytkownik usunięty
Film10

Ty już jesteś na dnie

ocenił(a) film na 8

No nie sądzę. Z resztą co będę się kłócił z takim bezmózgiem jak ty... Nie chcę tu posługiwać się żadnymi stereotypami,ale chyba mam do czynienia z jakimś gimbusem...

ocenił(a) film na 6
Film10

Spotkajcie sie zjarajcie sie fajnie i obejrzyjcie wtedy ten filmik....hehe...

użytkownik usunięty
Film10

A ja widzie że mam do czynienia z jakimś niedowartościowanym dzieciakiem który w dodatku się spina.

Film10

nie boli również korzystanie ze słownika ortograficznego.

ocenił(a) film na 9

Jeśli oglądasz film tylko dlatego, że znajduje się wysoko w rankingu, to po prostu nie pytaj. Lepiej byłoby, gdybyś włączył myślenie na te krótkie 7 min i spróbował poszukać trochę życiowych metafor w treści filmu. Naprawdę, myślenie nie boli;)

użytkownik usunięty
dirozie

O ktoś u się wywyższa.

ocenił(a) film na 10

Jacek Dukaj, Katedra - przeczytaj, to tłumaczenie stanie się zbędne. Opowiadanie krótkie i treściwe, wchodzi gładko.

użytkownik usunięty
pieczyl

Właśnie. Katedry nie należy oceniać, jeśli wpierw się jej nie przeczytało, dopiero wtedy film nabiera sensu.

ocenił(a) film na 9

Wtedy nabiera innego sensu:) Ale nie trzeba ograniczać interpretacji filmu tylko do treści opowiadania, gdzie cały sens jest podany na tacy - film, niemy, a jednocześnie mówi bardzo sporo w formie przenośni. Takie jest moje zdanie i tak to odbieram:)

ocenił(a) film na 9

Bynajmniej, po prostu dla mnie jest niejasne jak można nawet nie postarać się zrozumieć przesłania tego filmu, a jednocześnie stwarzać post, który nie wnosi zupełnie nic. To nie ma nic wspólnego z wywyższaniem się

ocenił(a) film na 6

Ch.uj wi!!

ocenił(a) film na 8

Jako widz, który nie czytał opowiadania widzę to tak - katedra symbolizuje jakąś ważną, słuszną ideę, która wymaga poświęceń (nawet życia, jak w przypadku bohatera filmu).

użytkownik usunięty
pawelecki96

Jesteś pierwszą osobą z tej całej bandy idiotów która nie wyzywała nie kłóciła się tylko potrafiła racjonalnie zinterpretować ten film. Pozdrawiam ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_%28opowiadanie%29 tu masz streszczenie opowiadania,ale polecam całość :D
A film pokazuje tylko końcową scenę, kiedy to Gazma zmienia się w filar katedry, bo zaraził się żywokrystem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones